“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”

6 Adımda Instagram Hesabımı Nasıl Büyütürüm?

Ne kadar şikayet etsek de sosyal medya artık hayatımızın bir parçası. İtiraf edin, hepimiz sesimizi daha çok kişiye duyurmak, fotoğraflarımızı daha çok insana göstermekten büyük zevk alıyoruz. Instagram hesabını büyütmek de bunun yollarından biri. Değişen 2019 algoritmalarına göre Instagram hesabımı nasıl büyütürüm diye araştırma yaparken bir çok ilginç bilgiler öğrendim.

Instagram’ın 2020’deki yeni ipuçlarını öğrenmek için önce hemen BURAYA göz atmaya ne dersiniz?

Instagram Hesabımı Nasıl Büyütürüm?

1- Benzemez kimse sana

Instagram her yıl olduğu gibi 2019 yılında da bir çok değişikliğe gitti. Ama değişmeyen tek bir kural var. Benzersiz, tek ve özel olmak. Yani herkesin çekmediği gibi çekmek, herkesin bakmadığı açıdan bakıp kimsenin görmediğiniz görebilmek. Özgün şeyler Instagram hesabınızın zaten organik olarak büyümesini sağlayacaktır. Gitgide akıllanan yapay zeka da artık daha kaliteli fotoğraflara, daha özgün içeriklere ön sırada yer veriyor. Büyüleyici Instagram fotoları nasıl çekilir? İpuçlarını hemen buradan bulabilirsiniz.

2- Bir gece ansızın gelebilirim

İşte 2019 Instagram algoritmasına göre artık işte bir gece ansızın gelmeyeceğiz öyle. Günün, gecenin herhangi bir saatinde içinizden geliveren Instagram paylaşımı isteğiniz şimdi sakince yere bırakın. Çünkü artık Instagram hazretleri düzenli saatlerde, düzenli günlerde yapılan paylaşımları daha çok öne çıkarıyor. Hatta bunun için Instagram İstatistikler ve Taslak Kaydetme özelliği var. Zaten normal şartlarda bile paylaşımınızı takipçi sayısının %10’una gösteren Instagram’ı hiç kızdırmaya gelmez.

3-Söyle sevgili söyle

Instagram’daki son güncellemeler göre artık her aldığınız yorumun da pek kıymeti harbiyesi yok. Yani eskiden bir iletinizin daha çok gösterilmesi için daha çok yorum alması gerekiyordu. Hatta bu amaçla kurulan What’sApp gurupları bile vardı. Hale Jale tüm mahalle birbirinin her postuna yorum atar, körler sağırlar birbirini ağırlardı. Ama artık yapay zekalı Instagram gözünü açtı. Sürekli aynı kişilerin yaptığı yorumlar, hatta 4 kelimeden daha az veya sadece emojilerden oluşan yorumları yorumdan saymıyor. İletinizin gösterilmesi için değişik kişlerden uzun ve anlamlı yorumlar istiyor.

4-Sevmek bir ömür boyu, sevişmek 60 dakika

Pek saygıdeğer Instagram için ilk 60 dakikanın önemi gerçekten çok büyük. Çünkü bir post koyduğunuzda bunu değerlendirmek için size önce 1 saat veriyor. Bu sürede aldığınız beğeniler, yorumlar , verdiğiniz cevaplar ve kayıt etmelere göre (özellikle postunuzun kaydedilmesine bayılıyor) sizi takipçilerinizin %10 ile kavuşturuyor. Bu sürede yeterince ilgi görmezseniz postun gösterimini çok arka sıralara atıyor. Yani ilk 1 saat telefon başında bekle sadece benle ilgilen diyor. (biraz şımarttık mı ne?)

Beni Instagram’dan takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz!

5-Düşmeye doyamadığım dipsiz kuyumdun

Yeni dönemde en büyük değişiklerden biri de etiket yani (# ) hashtag  kullanı oldu. Tam önemini kavrayıp en çok kullanılan etiketlerden bolca postların altına koyduğumuz hatta doyamayıp yorumlara da 50-60 etiket eklediğimiz sırada Instagram kardeş uyandı. diyor ki postun altına daha az ve 10 Bin ve altı spesifik etiket koy. Öyle binlerce yüzbinlerce kullanılar etiketleri koyarsan dipsiz kuyularda merdivensiz kalırsın. Yorumlara ise hiç zahmet edip  etiket koyma. Bir faydası olmayacağı gibi ısrar edersen gösterimini küt diye düşürürüm maazallah.

6-Olmazsan olmaz, büyümez çiçeklerim

İşte geldik ‘Instagram hesabımı nasıl büyütürüm‘ sorusunun en büyük sırrına. HİKAYELER. Bu yıl Instagram’da hikayeler yılı olacak. Hatta majesteleri yaptığı incelemeye göre Instagram Story bölümünün ana iletilerden çok daha fazla ilgi gördüğünü farkediyor.Ve hikayelerinize artık çok daha fazla önem veriyor. İnsanların çoğu da (ben dahil) hikaye izlemeyi ana postlara bakmaktan daha zevkli buluyor.

Hal böyle olunca Instagram hesabınıza koyduğunuz hikayeler bu yıl her yıldan daha değerli tabi ki. Yalnız dümdüz çektiğiniz 15 sn’lik videolar değil, özellikler bölümünü de bolca kullanmanızı istiyor. Yani hikayelerinize koyacağınız anketler, geri sayımlar ve sorular da onları çok değerli. Hatta fotoğraflarınızı daha story’de daha güzel sunmanız için bir çok ekstra uygulama çıktı bile. Instagram hikaye fotoğraflarınızı düzenleyeceğiniz uygulamalardan bir kaçı StoryArt, Unfold, Instories ve Cover Market.

Bütün bunların dışında sizin kullandığınız yöntemler, ipuçları ve uygulamalar varsa alta yorum olarak yazarsanız çok sevinirim.

Beni Instagram’dan takip etmek için burayı tıklayabilirsiniz!

 

 

Yorumlar (5)

  • Merhabalar,

    Yazınızda paylaştığınız faydalı bilgiler için size çok teşekkür ederim. Yaklaşık üç ay kadar önce ben de kişisel blog sayfamı açtım: http://www.ebrubektasoglu.com/ Toplumsal cinsiyet, sürdürülebilir yaşam ve birkaç farklı konuda daha yazılar kaleme alıyorum. Umuyorum, hayal ettiğim noktaya ulaşabileceğim. Bu konuda özgün içerikler üretmenin, insanlara fayda sağlamanın ve ciddi bir çaba sarf etmenin önemi büyük. Uzun vadede etkisini görmek kaçınılmaz olacak. 🙏

    Yazılarınızın devamının gelmesi dileğimle, çok sevgiler. 🍀

  • Birincisi, gölgeler varlığımızın mekândaki yansımasıdır. Sonra, gölgelerimiz üst üste biner, iç içe geçer, iletişim kurar. Bu projede gölgeler, zihin durumlarımızın https://ladydahmer.tr/ temsilleri aracılığıyla öznel hale getiriliyor. İzleyiciler, ışık kaynağı tarafından çarpıtılmak yerine, kendilerinden EEG verileri toplayan ve buna göre yanlarındaki zemine yansıtılan sahte gölgeler oluşturan kulaklıkları takarak kendi gölgelerini kontrol edebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.