“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”

Uzun Uçak Yolculuğu Nasıl Kolay Geçer?

Seyahati kim sevmez? Ama onca saat nasıl geçer uçakta diyenlerden misiniz? Krizi fırsata çevirmenin tam sırası. Kemerlerinizi bağlayın, koltuğunuzu dik pozisyona getirin, haydi keyifli uçuşlar!!! Saatlerce süren uzun uçak yolculuğu  nasıl kolay geçer? Uçakta ne yapmalı? Nasıl gidilir onca yol, nasıl zevkli hale getirilir, baygınlıklar geçirmeden vuslata nasıl erilir? İşe tüm ipuçları

ucak-yolculugunda-ne yapilir

 • Size gül bahçesi vadetmiyorum kolay değil elbette ama sonunda elde edeceğiniz keyif için biraz dişinizi sıkmayı baştan kabul edin bir kere.
 • Az da olsa uçuş korkunuz varsa Uçuş korkuları ve kolayca giderme yolları’na mutlaka bir göz atın.
 • Bir önceki akşamdan uykusuz olmak eğer migren problemiz yoksa iyi fikirdir. Kalkar kalkmaz uykuya dalar yolun büyük bir kısmını uykuya geçirtirsiniz
 • Mümkünse koridor tarafı bilet alın, yolculuk sırasında rahatça kalkar uçak içinde turlar,gezinir, tuvalete girersiniz
 • IMG_3451
  Uçak ekranları uçakta vakit geçirmenin en eğlenceli yanlarından biri olabilir.
 • Sakın uçak yemeklerine güvenip aç yola çıkmayın! THY ve diğer firmaların first class’ında değilseniz en büyük sorununuz uzun uçak yolculuğu değil açlık olabilir.
 • Ancak verilen tüm ikramlarda su da almayı ihmal etmeyin, uçak içindeki kuru hava uçuş sonrası sizi bitkin bırakmasın
 • IMG_3042
  Su hayattır. Özellikle uçak içinde her fırsatta bolca…Unutmayın!
 • Uzun zamandır okumak istediğiniz o kitap veya en sevdiğiniz o dizinin kaçırdığınız bölümleri için uzun uçak yolculuğu harika fırsat! Telefona veya tablete 4-5 saatlik bir dizi indirin, yemekti, çaydı, ay yeni bölüm başladıydı derken nasıl indiğinizi anlamayacaksınız.
 • Arada ayağa kalkıp uçağı turlamayı ihmal etmeyin, hem kan dolaşımınız için hem hayal gücünüz için harikadır. (Çaktırmadan diğer yolculara bakıp nereden gelip nereye gittikleriyle ilgili hikayeler uyduran bir tek ben miyim?)
 • Sohbet etmeyi deneyin. Çıkarın içinizdeki akdenizli ruhu. Yanınızdaki yabancı da aynı yolu çekecek.Önce bir nabız yoklayın. Bakarsınız bu yolculuk yıllar süren bir dostluğa ilk adımdır. (Aman ısrarcı olmayın o uyuma taklidi sizden kurtulmak için olabilir)

Asıl endişeniz vakit değil güvenlik ise hiç boşuna zahmet etmeyin, unutmayın,uçuşların asıl tehlikeli kısmı kalkış ve iniş zamanlarıdır, Yolculuk uzun da kısa da olsa nasılsa kalkıp ineceksiniz. Hem siz pilot musunuz , bırakın o düşünsün.  Üstelik İstanbul trafiğine çıkıyorsanız zaten tehlike sizin göbek adınız;)

Artık o uzak ülkeye gitmek hayal değil. Eliniz tetikte olsun yeter Tek sorununuz ucuz uçuş bulmak .Gerisi bebek işi!

IMG_1812-1
Uzun uçak yolculuğu en güzel anıların ilk adımlarıdır, unutmayın…

Bu arada en güzel seyahat ipuçları ve her sabah neşeli paylaşımlarla dünyanın 44 güzel ülkesini benimle birlikte çok eğlenerek gezmek isterseniz sizi mutlaka İnstagram hesabıma bekliyorum:

www.instagram.com/gezgin_kutubaligi/

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.