“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”
“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”
balkan turu mostar köprüsü

Dostluk Ezgilerine Kulak Verin Sıradaki Balkan Turu Sizin İçin Gelsin…

Adriyatik Denizi’ne komşuluk eden, festivalleriyle merak uyandıran, her mevsim görülmeye değer Balkan ülkeleri, dolu dolu tarihi, sıra dışı gelenekleri, göz alıcı doğal güzellikleriyle binlerce turiste Balkan turunda ev sahipliği yapıyor. Misafirlerini Ortaçağ’dan Osmanlı tarihine uzanan bir zaman yolculuğuna çıkaran Balkan ülkeleri, sıcak atmosferiyle içinizdeki keşif ruhunu canlandırıyor.
Prontotour’un Balkan turu haritası, Saraybosna’dan Dubrovnik’e , Makedonya’dan Kosova’ya
uzandıkça, sizin için dünyaca ünlü yapıların, renkli alışverişlerin ve sıcacık Balkan kültürünün görkemli penceresi açılıyor.

Siz manzaranın tadını çıkarırken Balkanlar, coşkulu festivaller ve ünlü sanatçıların Balkan ezgileriyle sizi karşılamak için bekliyor. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri Plovdiv, Vardar Nehri’nin iki kıyısına yerleşmiş Üsküp, doğal güzellikleriyle Karadağ ve “İyi insanlar ülkesi” olarak anılan Bosna Hersek tarihin izlerini sürmeniz, yaz aylarında pırıl pırıl plajlarıyla büyüleyen Hırvatistan ise tatilin keyfini doyasıya çıkarmanız için hazır. Balkanları keşfetmek için siz de hazırsanız Prontotour sıradaki Balkanlar turu için sizi çağırıyor.

balkan turu gezilecek yerler

Büyük Balkan Turunda Kavala’dan Sofya’ya Uzanan Büyük Keşfe Katılın

Balkan turu programları keşif ruhunuza ve meraklarınıza hitap eden birçok seçenek sunuyor. Balkan ülkeleriyle ilk tanışma için Balkan Üçgeni Turu’nu tercih edebilir ya da kısa tatilinizi değerlendirmek için Saraybosna, Üsküp, Belgrad, Dubrovnik turlarıyla bir şehri baştan sona tanıyabilirsiniz.
Ayrıca Balkan turu vizesiz seyahat edebileceğiniz diğer ülkeler için de yılın her dönemi ucuz, eğlenceli ve güvenli gezi fırsatları sunuyor. Uzun tatiller içinse Büyük Balkan Turu, 10 gece 12 günlük muhteşem bir maceraya açılıyor. Her adımda Antik Yunan kültürüne ve yakın tarihe ait yapılarla karşılaşacağınız Kavala, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi görmek için de eşsiz bir fırsat. Her günü ayrı bir serüven olan Balkan turu, Ohrid kentinde bahçeler arasında bir yürüyüşten, Resne’nin elma bahçelerine, oradan da Türk-Yunan Savaşı’nın önemli simalarından Resneli Niyazi’nin saray bahçesine uzanıyor.

Ohrid geceleri, folklorik Balkan danslarına eşlik edebileceğiniz Rumeli Gecesi’yle
aydınlanıyor. Ohrid ve Manastır kentlerinde doyumsuz eğlencelerle, el sanatlarının en güzel
örnekleriyle ve tarihe tanıklık eden yapılarla tanışabilirsiniz. Tiran’da Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Opera Binası, biraz daha tarih diyen araştırmacı gözler için görsel bir şölen sunuyor. Her yıl muhteşem sahillerinin turist akınına uğradığı St.Stefan’ı, surlarla çevrili Budva’yı, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanıyla Dubrovnik’i ise turunuzun en güzel durakları olarak seyir defterinize ekleyebilirsiniz.

 

balkan Turu görülecek yerler
Balkan Turunda Bu Sefer: Festivallere, Noel Pazarlarına, Balkan Ezgilerine…

Balkanlar, samimi, yakın bir kültür, ortak tarih mirasları, muhteşem plajlar demek olduğu kadar yıl boyunca festivallerin ve kutlamaların da şenlikli havası anlamına geliyor. Prontotour, Mayıs-Haziran aylarında düzenlenen Kazanlık Gül Festivali’nden, yeni yılı bambaşka bir deneyimle karşılamak isteyen gezginlerin asla kaçırmak istemediği Ljubljana ve Zagreb Noel Pazarları turlarıyla sizi geleneksel eğlencelere davet ediyor. Balkanlar’a bahar gelince ise gözler Bulgaristan’ın Kazanlık kenti yakınlarındaki dünyaca ünlü Gül Vadisi’ne çevriliyor. Konserler, atölye çalışmaları, sergiler, geçit töreni ve gül kraliçesinin taç giyme töreniyle başlayan Gül Festivali Turu, Plovdiv ile Bulgaristan’ın en turistik kenti Varna gezisiyle sürüyor.

Gurme gezilerden hoşlanıyorsanız Balkanların geleneksel yemeklerinin tadına varacağınız Dubrovnik Good Food Festivali turu tam size göre. Her yıl Ekim ayında düzenlenen festivalde geleneksel şarap tadımları, ünlü şeflerin elinden çıkan lezzetler ve yürüyüşlerin yanı sıra çocuklara yönelik etkinlikler de unutulmuyor. Arkadaşlarla Belgrad Bira Festivali Turu, ailece Balkan müziğinin en önemli temsilcilerinden Cenk Bosnalı ve grubuyla Balkan Ezgileri Turu, festivallerle dolu bir yıl geçirmek isteyenler için Balkanlar’ı en favori adreslerden biri yapıyor.
Balkan turu 2019 yılında, Prontotour imzalı harika festival takvimiyle dünyaya açılmanızı bekliyor.

Balkan Turu Fiyatlarıyla Ucuza Seyahatin Keyfini Çıkarın

Siz de Balkan kültürünün tanıdık sıcaklığını hissedeceğiniz muhteşem Balkan turu yolcularından biri
olabilir, Prontotour’un sunduğu en uygun Balkan turu fiyatları ile tarihi, mutfak kültürü ve festivalleriyle tatili bambaşka boyuta taşıyan Balkanlar’ı keşfedebilirsiniz. Prontotour’da yılın her dönemi için rezervasyon yapabileceğiniz bir Balkan turu mutlaka var. Erken rezervasyon avantajları ile Balkan ezgilerini takip edin.Eğlencenin ve tatilin tadını ekonomik fiyatla birleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.