“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”

En Güzel Kore Dizisi – En Leziz Kore Yemeği

Bilmiyorum farkında mısınız? Son yıllarda ülkemizde gençler arasında çığ gibi büyüyen hoş bir akım var. Kore Dizisi. Çoğunluğu romantik komedi tadında bu diziler çok eskilerden beri iki ülke arasındaki dostluk bağını yeniden alevlendirmiş. Ortak değerlerimi tekrar gün yüzüne çıkarmış gibi.

Bir başka ortak noktamız ise damak tadımız  Kore yemeği. Yılların eskitemediği dost ve kardeş ülke Kore müslüman kültürüne uygun yemekleri ile de sizi kucaklamaya hazır.  Kore Yemeği ile tanışmak için sizi 17-18 Aralık 2016 ‘da İstanbul Cevahir AVM’de bekliyor.

Kore dizilerinin Türkiye’de bu kadar sevilmesinin nedeni gerek kostüm gerek senaryo olarak müthiş yaratıcı olmaları. Hatta öyle ki tıpkı Türk dizilerinin dünyanın en olmadık yerlerinde yayınlanıp tüm dünyada Türkçe öğrenim hevesini  roket hızıyla fişeklemesi gibi Türkiye’de de gençler yemiyor içmiyor Kore’ce öğrenmeye başlıyor bu diziler sayesinde. Peki Kore -Fans topluluğunun sayısı 50 Bin’i geçmişken en sevilen Kore dizileri neler diye bir göz atalım mı?

En sevilen Kore Dizileri
En sevilen Kore Dizileri (Kaynak)

En Sevilen Kore Dizisi (İlk 10)

1- Dream High

2- A Gentlemans Dignity

3-Gu Family Book

4-Man From Thee Stars

5-Empress Ki

6-Fated To Love You

7-Bride of The Century

8-Secret Garden

9-Gratest Love

10-Another Miss Oh

kore-yeme-icme-ne-yenir

Kendimizi  yakın hissettiğimiz Kore dizilerinden bahsetmişken Kore yemeklerinden de bir kaç örnek vermeden olmaz elbette.

En Sevilen Kore Yemeği (Türk Damak tadına uygun)

1- Bibimpab: Bir vejeteryan yemektir. Vejeteryan bir yemek olduğu için helal food kategorisinin en favori yemeği sayılır.

2-Kimçi: Mayalanmış sebzelerden yapılan bir yemektir. Kimçi güveci, kimçi gözlemesi kimçili kızarmış pirinç gibi bir çok değişil çeşitlemesi bulunur.

3-Pilav ve mezeler: Hanjeongsik, Juk, ve soslu sebzelerden oluşan Namui sayılabilir.

4-Çorbalar ve yemekler: Doenjank Jilgae (Soya ezmesi yemeği) Yukgaejang (Baharatlı dana eti çorbası)

5- Twigim: Geleneksel Kore böreği.

Kore yalnız Kore dizileri ve Kore yemekleri ile değil Kore kozmetik ürünleri ile de ünlü. Tamamen doğal ürünlerden yapılan Kore kozmetik ürünleri uzakdoğu kadınlarını o porselen gibi ciltlerinin sırrını saklıyor.

Kore’de üretilen kozmetik ürünlerini denemek , Ünlü Kore yemeklerini tatmak ve hatta usta Koreli ahçılarla birlikte pişirmek için 17-18 Aralık Hafta Sonu Tarihinde  İstanbul Cevahir AVM‘deki bu etkinliği sakın kaçırmayın. Etkinlikte bir çok hediye çekilişleri olacağını ve etkinliğin tamamen ücretsiz olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim:)

kore-yemekleri-dizileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.