“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”

TRT FM Radyo’da Gece Seyri Canlı Yayındayız!

TRT Fm Radyo‘nun İzmir stüdyolarında ‘Kordon’da Gece Seyri‘ programında 21 Ocak 2017 günü canlı yayın yaptık. Üstelik bunca yıllık radyo duayeni Murat Can Canbay ile. Benim, kalbim güm güm çarpmasın, dizlerimin bağı çözülmesin de ne yapsın şimdi?

İzmir’den defalarca geçmeme rağmen şöyle detaylı bir İzmir Gezisi yapamamıştım. Kordon’da Gece Seyri programından aldığım davet beni bir çok sebebin yanında bir de bu yüzden çok mutlu etti. Çünkü Program TRT İzmir Radyolarında çekiliyordu. Böylelikle güzel İzmir’i de doya doya gezmiş oldum. Şahane İzmir rehberliği için de Keşfetsek bloğunun yazarı sevgili Ahmet Buğra Tokmakoğluna da gönülden teşekkürler.

Koskoca TRT Radyo 1 ‘de canlı yayına çıkmak elbette çok heyecanlıydı. Ama yılların deneyimli radyocusu Murat Can Canbay’ı seyahat programı öyle keyifliydi ki ki akşam 11′:00 da başlayıp 12:00 da bitmesi gereken program neredeyse gece 01’e kadar sürdü. Hem keyifli sohbet hem de canlı yayına gelen bir çok telefon programı bitirmemize fırsat vermedi. Türkiye’nin değil dünyanın öbür ucundan Amerika’dan bile TRT FM radyo dinleyen programı arayanlar. Sağolun varolun.

Seyahat İpuçları, yolcu hakları, vize almak için ipuçları, yurt içi ve yurt dışı gezilecek yerler... Bir çok şey konuştuk. Sohbet aktı gitti. Stüdyodaki ekip bile çok keyifle dinledi. Ne güzel oldu.

Programın sonunda usta radyocunun bana sorduğu soruya ne cevap vereceğimi bilemedim. Artık yazmak için mi geziyorsun, yoksa hala gezmek için mi yazıyorsun dedi Murat Can Canbay. Halen doğru cevabı düşünüyorum.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.