“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”
thy esnek seyahat

THY’den Fırsat Esnek Bilet ve Ücretsiz Değişiklik Hakkı

Aldığımız bir şeyi kolayca değiştirebilmek insana müthiş bir rahatlık sağlamıyor mu? Hatta sırf bu yüzden ‘nasılsa  değiştiririm’ diye çılgınca aldığım bir çok alışveriş sitesi var. (İtiraf edin sizin hiç yok mu?)  Esneklik  kadar güzel şey var mı hayatta? Hemen her alanda üstelik. Türk Hava Yolları da bunu biliyor olmalı ki tam ihtiyacımız olan zamanda müthiş bir uygulamaya geçmiş; Esnek bilet ve ücretsiz değişiklik hakkı.

sağlıklı uçak yolculuğu

Coronavirüs salgını hepimize çok şey öğrettti. Bunlardan biri de kesin olan hiç bir şeyin kesin olmadığı. Sevdiklerime çabucak kavuşmak, yeni ufuklar keşfetmek yeni seyahatlere çıkmak için her gün yeni planlar yapıyorum. Bunun ilk aşaması da önceden planlayıp uçak biletimi ucuza getirmek tabi. Peki ya planlar değişirse? Ya o tarihte gidemezsem? Biletim yanar mı? Ya da bir dünya değişilik ücreti öder miyim?

İşte harika haber bu: THY 31 Mart 2020- 31 Ekim 2020 tarihleri arasında alınan tüm biletlerde esnek seyahat hakkı veriyor.  Sınıf, vergi veya kur farkı yoksa biletinizi 2022’ye kadar istediğiniz biletle ücretsiz değiştirebiliyorsunuz. Yani bugün Singapur’a bilet alıp yarın vaz geçersem Miami ile değiştirebilirim. Hatta  biletimi açığa aldırıp sonra da karar verebilirim. Hiç bir değişiklik cezası ödemeden hem de. İşin güzel tarafı da esnek seyahat uygulaması her sınıf bilet için geçerli. Yani yurt içi, yurt dışı, bussiness class veya ekonomi hatta promosyon bilet bile alsanız esnek seyahat hakkı  hep var. Tüm ayrıntılar için hemen THY  esnek bilet ve ücretsiz değişiklik hakkı yazısını tıklayıp bilgi alabilirsiniz

Esnek Seyahatler ile Gökyüzü Bizim

Sevdiklerimize kavuşmayı, yeni yerler keşfetmeyi ne kadar çok özledik. Thy ‘nin esnek seyahat uygulaması 31 Aralık 2021 tarihine kadar sınırsız defa biletimizi değiştirebilmek demek. Yani planlarınız değiştiğinde biletlemesi yapılmış seyahatleriniz için önümüzdeki yılın son gününe kadar başka bir uçuşa değişiklik yapabilir ya da biletinizi açığa alabilirsiniz. Üstelik erken planlamayla çok ucuz biletler yakalama fırsatı varken. Ucuz ve güvenli seyahatin birinci sırrı erken plan yapmak. Diğerlerini de  Ucuz Uçak Bileti Sırları yazımda anlatmıştım zaten. Kim bilir sizin de başka seyahat ipuçlarınız vardır belki. Eğer varsa hemen aşağıya yorumlara yazmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.