“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”
atatürk-sabiha-gokcen-havalimani-ulasim

Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı Arası Ulaşım

Kimi zaman  aktarmalı uçuş yapmak gerekir. Aktarmanız aynı havalimanında ise sorun yok. Ya başka bir havaalanındaysa? Maalesef  İstanbul’da iki havaalanı arası direkt bir toplu taşıma aracı yok. Peki nasıl çözersiniz Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı Arası Ulaşım sorunsalını?

Kutubalığı’nı Instagram’dan takip etmek için tıklayın

sabiaha-gokcen-ataturk-havalimani-ulasim

Kaynak: ISG Terminal Dergi

Belediye Otobüsü İle Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı Arası Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan geçen 6 adet İett otobüsü var. Tüm belediye otobüsleri gelen katı terminal binasının hemen karşısından kalkıyor.

İsimlerin üzerine tıklayıp hat güzergahlarını ve kalkış saatlerini öğrenebilirsiniz:

E-3 Hattı Haritada kırmızıyla gösterilen hat sonunda 4. Levent durağından M2 Metro hattıyla Mecidiyeköy veya Taksime gidebilirsiniz. Taksim’den Havataş ile direkt yada Mecidiyeköy (Metrobüs)—Zeytinburnu(M1 Metro) ile Atatürk Havalimanına ulaşabilirsiniz.

E-10 Hattı Haritada kahverengi ile gösterilen hat ile Kadıköy’e ulaşır, oradan M4 Metro ile Ayrılık Çeşmesi( Marmaray)–Yenikapı(M1 Metro) ile AHL’ye gidebilirsiniz. Ya da Kadıköy(Metrobüs)–Şirinevler(M1 Metro) güzergahını kullanabilirsiniz.

E-11Hattı  Haritada siyah mavi ile görünen hat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Uzunçayır’a ulaşır sonra metrobüs ile Zeytinburnu–M1 Metro ya da Şirinevler—M1 Metro ile Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz.

16-S Hattı Yukarıdaki başlangıç ve iniş noktaları ile aynıdır. Ancak hat güzergahları ve durak sayıları tamamen farklı. Lütfen tıklayıp size en uygun olanı kontrol ediniz.

Havataş İle Sabiha Gökçen, Atatürk Havalimanı Arası Ulaşım

İki havalimanı arasında  en çabuk ulaşım için Havataş veya  Havabus  da kullanabilirsiniz. Aslında bu iki firma aynı. Yalnız otobüslerin isimleri farklı. Bunun için Sabiha Gökçen Havalimanı—-Taksim—Atatürk Havalimanı ya da tersi güzergah ile ulaşım yapmanız mümkün. Kalkış saatleri için Havataş Havabus linklerini tıklayıp bilgi alabilirsiniz.  Güncel Havataş otobüs ücretleri ise :

Atatürk Havalimanı–Taksim: 12 TL

Sabiha Gökçen Havalimanı—Taksim: 15 TL

Taksi ile Sabiha Gökçen ve  Atatürk Havalimanı Arası Ulaşım

    Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatürk Havalimanı arası taksi ücreti  normal trafikte yaklaşık 150 TL tutuyor. Elinizdeki akıllı telefon size güne ve saate göre farklı bir alternatif de sunabilir. Ancak boş trafikte aşağıdaki güzergah en kısa yol aşağıdaki harita gibidir.havaalani-en-kisa-yol

Bütün bunların dışında iki havalimanı arası ulaşım için   Sabiha Gökçen Havalimanı’nın resmi sitesi ‘Secure Drive Shuttle’ isimli bir hizmeti de önermiş. İstanbul’daki iki havalimanı Arası ulaşım ücreti için ise kişi başı 60 TL olarak belirtilmiş. Konu hakkında ayrıntılı bilgiye buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

İstanbul’un çeşitli noktalarından Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım ya da Atatürk Havalimanına ulaşım için en çabuk ve en ekonomik seçenekleri ise bu yazıda hemen bulacaksınız. Şimdiden herkese iyi yolculuklar. Gezmeye devam…

https://www.kutubaligi.com/havaalanina-nasil-gidilir-ataturk-havalimani-ve-sabiha-gokcen-havalimanina-ulasim/

Kutubalığı’nı Instagram’dan takip etmek için tıklayın

Yorum

  • Atatürk’ten Sabiha’ya gidişle ilgili pek detay vermemişsiniz. En makul yol, Atatürk’ten metroyla Yenikapı’ya gidip oradan Marmaray’a aktarma yaparak Kadıköy’e geçmek ve Kadıköy’den Havataş’la Sabiha’ya gitmek olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.