“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”

Mısır Sharm el Sheikh’e Gitmek İçin 10 Sebep

Kış mevsimi soğuk havanın, her türlü eza cefa sıkıntının üst üste geldiği mevsim. Keşke kışa bir kaç güncük de olsa mola verip, yaz mevsimine bir bakıp çıksak. Artan döviz fiyatlarına rağmen çok da canımız yanmadan ucuz yurtdışı tatili hala yapılabilir mi? Kış günü sıcak yerler ve kışın deniz tatili imkansız değil. Buyrun size Mısır gezilecek yerler içinde  en güzel ve hesaplılarından biri. Hemen Mısır  Sharm el Sheik ‘e bilet aramanız için işte size bir kaç neden:

Mısır Sharm El Sheik’e Neden Gideyim?

Limonata gibi havası

İşin, kışın ve ülkenin tüm sıkıntısını kısa bir süreliğine unutup kendinizi Mısır‘da tam bir turist gibi hissedebilirsiniz. Özellikle Sharm El Sheik yalnızca turistlerin girebildiği bir bölge olduğundan kasvetli memleket atmosferinden hemen uzaklaşırsınız.

mısır, sharm el sheik, hurgada

Harikulade su altı dünyası

Tüplü dalışa hiç gerek olmadan hemen otelin önünden yalnız deniz gözlüğü ile bile su yüzeyinde dolaşırken hemen altınızdan geçen yüzlerce balık sürüsü, mercan ve rengarenk canlının göz alıcılığı ile kendinizi başka bir gezegeni röntgenleyen bir uzaylı gibi hissedebilirsiniz.

mısır, sualtı,kızır deniz

Ucuz, leziz, tropik meyveler

 Taze hurma, altın çilek, minik ve leziz yeşil misket limonları bölgeye özgü tropik meyvelerden doya doya yiyebilirsiniz. Hele bir de armut ve kavun karışımına benzer enfes bir meyve olan ‘’Guava’’ var ki, daha uçakta gelirken guava suyu içerseniz hemen müptelası olabilirsiniz.

mısır4

Renkli Arap geceleri

 Soho meydanı hem alış veriş hem de yeme içme mekanları için harikadır.  Hemen her otleden servisle gidebileceğiniz çarşı bölgesi Naama Bay ise daha geleneksel daha Arabik mekanlar ve eğlenceler için eşsiz. Kendinizi etraftaki kafelerden gelen oynak ritimlere bırakın. Her an aromatik nargile kokuları içinde Naama Bay’da renkli kostümleriyle dönerek dans eden erkek dansözlerin ardından ışıltılı Arap gecelerine akabilirsiniz.

mısır5

Pazarlıkta Turkish Power

 Hemen her girdiğiniz mağazada fiyatlar biraz abartılmıştır. Sakın ilk duyduğunuz fiyata inanmayın. Çoğu yerde yarı yarıya hatta 3’te biri fiyata bırakacaklardır. Çarşı esnafının ısrarcı davetlerine kanmayıp tam bir Türk gibi pazarlık yaparak alış-veriş yeteneklerinizi sınayabilirsiniz.

mısır6

7-Her Mısırlını Türk olduğunuzu öğrendiğinde hevesle söylediği ‘Hasan Şaş , yavaş yavaş ‘ kelimelerine bir yenisini katmayı deneyebilirsiniz

8-Hiç gerçek piramit göremeseniz de, hediyelik piramitler, papirüs yaprakları, sfenksler ve daha bir çok ilginç obje satın alabilirsiniz

mısır8

9-Tutankamon, Ramses, Nefertiti ve daha bir çok Eski Mısırlı ile foto çektirip eşe dosta bunlarla ilgili ilginç hikayeler anlatabilirsiniz

10-Deve eti, taze hurma, yılan balığı ve daha pek çok değişik deniz canlısının tadına bakabilirsiniz

mısır10

11-Süveyş ve Akabe körfezinin birleştiği yerdeki dünyanın en büyük su altı parkı olan Ras Muhammed’ resiflerine giden bir yemekli bir tekne turuna katılabilirsiniz.

12-Kış ortasında deniz , güneş, kum keyfi yaşaya bilir, soğuk ve çamurla boğuşan dostlarınıza güneş yanıklarınızdan dert yanabilirsiniz.

Peki Güzel bir Mısır tatili için neleri yapmalı veya asla yapmamalıyız?  Burayı tıklayarak Mısır  Sharm el Sheikh Gezi Rehberi’ne bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.