“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”

3 Adımda Görüntülü WhatsApp Araması Nasıl Yapılır?

Gün geçmiyor ki teknoloji biz seyahat severlerin işini kolaylaştıracak bir yenilik yapmasın. İşte artık hayatımızın tam ortasına yerleşmiş olan WhatsApp uygulamasının yeni bir adımı daha; Görüntülü WhatsApp Araması. Artık tüm akıllı telefonlarımızdan kolaylıkla görüntülü konuşma yapabileceğiz. Görüntülü WhatsApp araması seyahatlerde işimizi çok kolaylaştıracak. Teknolojiyi iyi kullanan gezginler olarak geride bıraktıklarımıza hasret, henüz gitmediğimiz yerlere olan merakımıza ise bir nebze su serpecek.

Peki 3 Adımda Hemen  Görüntülü WhatsApp Araması nasıl yapılır.

1-WhatsApp uygulamasını hemen güncelleyin.

whatapp-goruntulu-konusma

2-Ekranın sağ köşesinde kamera ve telefon ikonu bulacaksınız.  Görüntülü ikonunu seçmeniz yeterlidir. Ancak şunu unutmamak gerekiyor. WhatsApp ile görüntülü görüşme yapabilmek için aradığınız kişinin de uygulamayı güncellemiş olaması şart.

whatsapp-goruntulu-konusma-nasil

3- Şimdilik yalnızca birebir konuşmalarda görüntülü WhatsApp uygulamasını kullanabiliyoruz.. İleriki zamanlarda mutlaka gurup sohbetlerinde de kullanılacaktır.Kim bilir  bir gün iş toplantılarını, altın günlerini WhatsApp tan yapmamız işten bile değil.

Güncel olmak şart tabi.:))
Güncel olmak şart tabi.:))

Bilenler bilir, görüntülü konuşma ilk başlarda Skype ile başlamıştı. Ancak sık sık ekran donması ve görüntü kesilmesi ile bizi kendinden soğuttu. Halen Iphone telefonlar arası aktif olarak kullandığımız Facetime uygulaması ise gönüllerimizde taht kurmaya devam ediyor. Ancak yalnızca iki Iphone arasında yapılabilmesi bizi kısıtlıyordu. Yüksek kalite fotoğraflar çeken başka telefonlara yan gözle bile bakmamıza engel oluyordu.

WhatsApp işletim sistemi farketmeksizin Android, İOS veya Windows Phone kullanan tüm telefonlarda rahatça kullanılıyor. Dolayısıyla artık istediğimiz telefonu almakta özgürüz. Hatta Türkiye’de henüz çıkmamış ya da yeni çıkmış ve çok yüksek fiyata satılan telefonları bile almak şimdi daha çok sebebimiz var.

5 Adımda Yurtdışından Alınan Cep Telefon Nasıl Kayıt Yapılır

Peki yurtdışından gelen telefon nasıl kolayca kayıt yaptırılır onu biliyor musunuz? Hemen buraya bir göz atmanızı öneririm. Bon Voyage dostlar..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.