“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”
“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”
yeni sosyal medya

İnternetin En Kârlı Platformu Fullsepp Nedir?

Yeni nesil yaratıcı içerik platformu Fullsepp nedir, ya da nasıl kârlı olacak? Özgün içerik üreticileri için  internetten para kazanma ve ek gelir elde etmek artık kolaylaşıyor. Bir  sosyal medya hesabınız varsa siz zaten bir içerik üreticisisiniz. O zaman ürettiğiniz bir şey için neden bir ek gelir elde etmeyesiniz?

Covid-19 salgınından  sonra artık nerdeyse  tüm hayatımız ekran karşısında geçiyor. Facebook’ta paylaştığımız o kahve keyfi fotosu, Instagram’daki tatil selfiesi, Youtube için çektiğimiz o ilginç  video, veya yazdığımız blog yazıları…  Daha çok like almak, daha çok paylaşılmak, görüntülenmek, beğenilmek  için işçi karıncalar gibi  sürekli çalışıyoruz. Bu arada ufak bir detayı atlamış olabiliriz. Ekonomi 101 dersinin ilk kuralı: Bir ürüne para ödemiyorsak aslında ürün biziz. Pandeminin hepimizi finansal olarak yorduğu bu dönemde internetten para kazanma ve ek gelir elde etme fırsatını niye kaçıralım ki?

internetten para kazanma

Fullsepp Nedir: Mottosu İçerik Yayınla, Telif Kazan

Fullsepp blog, sosyal medya ve pazar yeri birleşimi bir platform. Önce kendinize ücretsiz bir kullanıcı profili oluşturun. Çektiğiniz bir fotoğraf, yazdığınız bir blog yazısı, size ait bir kitap ve hatta konser bileti duyurusunu Fullsepp hesabınıza yükleyin. Fullsepp ekibi eserinizi  inceleyip size ait olduğu kesinleşince içeriğin reklam , satış ve telif gelirinden payınıza düşen kasanızda biriksin. İstediğiniz zaman ya hesabınıza yüklensin ya da site içi alışverişlerinizde kredi olarak harcayın. İsterseniz gelirinizi banka hesabınıza aktarabilir ya da Bitcoin olarak alabilirisiniz.

Emeğiniz Fullsepp’le Güvence Altında

Yalnız siz değil başkasının da sizin eserinizi paylaşıp yayınlaması hiç sorun değil. Çünkü telif hakkı zaten sizin. Yani yayınladığınız o muhteşem gün batımı fotosunun, ya da romantik videonun 20 kişi tarafından paylaşılması hiç problem değil. Çünkü hem siz ilk yayınladığınızda, hem de paylaşan insanlar yayınladığı sürece bundan her defasında siz de gelir kazanıyorsunuz. Yani artık sosyal medyanızda kazandığınız like’lar yalnız egonuzu okşamakla kalmıyor, para olarak da size dönüyor. Üstelik faturalı olarak tamamen yasal bir şekilde.

internetten ek gelir

Fullsepp’ten  ne kadar ek gelir elde edersiniz?

Yeni çağın paylaşımcı yayın platformu Fullsepp’te hangi yayınınız size ne kazandır? Şöyle bir göz atalım;

  • Hesabınızda kendi çektiğiniz bir fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Bu fotoğraftaki reklam görüntülemesinden %70 gelir kazanırsınız.
  • E-kitap veya sesli kitap yayınlayabilir  ve her satışından  %95 kazanırsınız.
  • Blog yazısı, kısa öykü, haber içeriği paylaşır, her görüntülemeden %70 reklam geliri elde edersiniz.
  • Müzik albümü, okuma listesi, etkinlik veya veya grup oluşturup sayfa içindeki reklamlardan %70 etkinlik bilet satışından %95 kazanç alabilirsiniz.
  • Fullsepp’i çevrenize önerebilir, önerdiğiniz kişinin 1 yıllık gelirinin %10’unu siz de ek gelir elde edersiniz. (Arkadaşınız gelir kaybetmez, geliriniz Fullsepp’in reklam payından size iletilir)
  • Diğer tüm soru ve önerileriniz için support@fullsepp.com adresine mail atmanız yeterli.

Şimdilik yalnızca İngilizce ve Türkçe dilleri bulunan yayın platformunda çok yakında 60 dilde içerikler bulunabilecek. ( İyi haber şu; Aynı içeriği bir kaç dilde yayınlasanız bile her birinden ayrı ek gelir kazanıyorsunuz;)

Şu anda BETA sürümünde bir anlamda ‘deneme yayınları ‘ yapan Fullsepp’e isterseniz Fullsepp/Kayıt yazısını tıklayarak üye olabilirsiniz. Hatta helen gelişmekte olan platform, sizin gördüğünüz eksiklik ve önerilerle daha da iyi hale gelecektir.

Fullsepp platformu dünyanın önde gelen bir çok startup destekleme programlarından ( Amazon AWS Activate, Sendgrid, Twilio vb) onay aldı ve destekleniyor.

Beni Fullsepp’te bulmak ve paylaşımlarımı takip etmek için ise Gezgin Kutubalığı/Fullsepp  hesabını tıklamanız yeterli. Değişen ve gelişen sanal dünya bakalım bize başka hangi kapıları açacak….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.