“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”

Çin Malı Şirinlik Muskaları

Hala biz zavallı egomuzu tatmin için ‘Çin Malı‘ diye küçük görüp duralım, o çekik gözlü dev çekirge gümbür gümbür dünyayı ele geçiriyor. İster Amerika olsun ister Mısır ister İtalya, gittiğiniz tüm ülkelerde tüm hediyelikçiler hep onlarla dolu. Yani hangi ülkeye giderseniz gidin aslında Çin kazanıyor.     7 den 70’e tüm erkeklerin ve kadınların genetik mucize eseri çok genç gözüktüğü bu ilginç ülkede çocukların aşırı tatlı ve sıcak kanlı olmalarına şaşmamalı. İşte buyrun size Çin malı şirinlik muskalarından bir kuple:

Çin Malı Şirinlik Muskaları

kız bebek, baby, girl,   chinese ,baby, cute, seriusly

Zeki ve ciddi bakışlardaki karalı ve aşırı masum ifadeyi görüyor musunuz şunların

çinli, erkek, çocuklar çin dans, oyun

Sizin ilgilendiğinizi fark ettiklerinde hiç te o yabani Avrupalı çocuklar gibi değiller. Aksine hemen bir danslar bir showlarla ilginizi çekip fotoğraf çekmenizi sağlıyorlar

çinli, sevimli, kız  china, shanghai, oriental pearl tower

İster dev Tianenmen Meydanı‘ndaki özgürlük bayramı kutlamasında , isterse dünyanın en yüksek binalarından olan İnci kulesinin tepesinde olsun, her an sanki ülkelerinin geleceğinden emin zafer işareti otomatik ellerinde .

china, shanghai, dad and son   china, mother and baby

Anne babalar da çoğu Avrupalı‘nın tersine fotoğraf çekilmesinden mutlu ve gururlu. Ne hoş.

sevimli, chinese, girl

Pekin’de Yasak Saray‘ın bahçesindeki bu minik hanıma ne dersiniz. Kostümü , şahane tokası ve o bilmiş bakışlarıyla birazdan imparatorun yanına çıkacak gibi değil mi?

çinli , tatlı, bebekler

Yorgun düştük ama biz, daha gidilecek çok yol var.sevimli, çinli bebek

 

güzel, çinli , anne kız

İşte güzelliğin tamamen kalıtsal olduğunun Çince kanıtı.

bienjing, great wall çinli , güzel, çocuklar

Ekonomisi hızla büyüyen, nüfus planlaması, çevreci politikaları ve planlı kentleşmesiyle gitgide daha kaliteye ulaşan bir ülke benim gördüğüm.  Üstelik ne tam kominist ne tam kapitalist. Yetecek kadar fazla , artmayacak kadar az.

Çinli cocukların her biri bir çizgi film karakteri kadar güzel. Batının ‘sevimli’ oyuncakları için başka yöne
bakması gerekmez mi sizce de?

Bu şimdi sevimli halleriyle beni kendine hayran bırakan minikler hiç şüphesiz ilerinin her alanda üretim yapan dev gücünün bir parçası olacak. Ve ben bundan büyük bir mutluluk duyacağım. Çünkü bilimi kendine ışık edinen, çalışarak dişini tırnağına takarak, başkasının petrolüne, toprağına, dinine, iktidarına göz dikmeden tüm ülkelerin pazarını işgal etmeyi başarabilen bu minik çekirgelerin yolu açık olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.