“Gezmeyelim de taşa mı dönelim?”

Atatürk Havalimanı Ucuz Otopark Sırları

‘Kolay değil, kolay olmaz o kadar’ demişti Sezen Aksu. Ama çok da zor değil . O kadar da pahalı değil bir seyahate çıkarken VİP konforunuzdan ödün vermemek.   Atatürk Havalimanı Ucuz Otopark Sırları ‘nı biliyorsanız ‘havaalanında ‘park etmek’ diye bir sorununuz kalmayacaktır.

Hava limanına kendi aracınızla gitmek elbette en konforlusu. Elde bavullar, serde uçak kaçırma korkusu otobüs, metro, tramvay stresi çekmezsiniz mesela. Ah bir de şu yüksek otopark ücretleri olmasa. Peki Atatürk Havalimanında otopark ücretini yarı yarıya hatta çok daha ekonomik desem. Püf noktalarını bildikten sonra Atatürk Havalimanı’nda park sorunu yaşamayacaksınız.Ataturk-Havalimani-Ucuz-Otopar-nerede

Atatürk Havalimanı Ucuz Otopark Sırları

Atatürk Havalimanı Kapalı Otopark (Ekonomik Ödeme)

Terminal binasının hemen karşısındaki herkesin bildiği büyük katlı otopark. Havaalanına girer girmez yönlendirme tabelaları size yol gösterir. Girerken aldığınız bileti asla dönüşte öderim diye cebinize atmayın. Aracınızı park ettikten sonra doğruca ödeme gişelerine gidin. Kalacağınız süreye göre 2 tür abonelik yaptırıp ücreti %50 hatta daha ucuza getirebilirsiniz.

atatürk-havalimanı-otopark-ucterleri

# Aracınız otoparkta 4 gün yada daha kısa süre kalacaksa (Aidat ücretli )  bir İş Bankası kredi kartı ile hemen öderseniz %50 indirim alacaksınız.

havalimanı-otopark-indirimli-isbankasi-kartlarina

# Seyahatiniz 4 günden uzun süreliyse yine gişeden 4 günden 1 aya kadar ‘kısa süreli abonmanlık’ yaptırmanız mümkün.

#Her iki yöntemi de aracınızı park ettikten sonra1 saat içinde yapmalısınız. Asla dönüşte değil. Yoksa dönüşte ‘normal’ park ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz!

 Ataturk-Havalimani-Ucuz-Otopark-abonmanlik-ucretleri jpg

Atatürk Havalimanı Açık Otopark

Havaalanına girdiğinizde kargo terminalinin hemen yanında bulunan açık otoparkı kolayca bulacaksınız. Ya bulamazsan diyenler için işte yüce Google’dan adım adım yol tarifi BURADA.

Kapalı otoparka göre daha ekonomik olan bu parktan terminal binasına 10 dakikada yürüyebilirsiniz. Otoparktan terminallere en kısa ulaşım, otobüs otoparkından metro katına yürüyen bantlar ile yapılabiliyor. Ödeme noktalarından biri HAVAŞ Otobüs İşletmeleri Yönetim Binası tarafında iken, diğeri TAV Havalimanları Holding Yönetim Binasına yakın. Burada 4 gün altı İş Bankası indirimi yok. Ancak abonelik yaptırabiliyorsunuz. Normal ücret  tarifesi ise aşağıdaki gibi;

Ataturk-havalimanı-acik-otopark-ucret-airport

Atatürk Havalimanı İSPARK Otoparkı

İSPARK her yerde olduğu gibi (P+R) ‘Park et Rahat et’ sloganın burada da konuşturmuş.  Günlüğü yalnızca 15 TL. Evet yanlış okumadınız 24 saatlik 15 TL  ücreti var. Gece gündüz her saat havalimanına ücretsiz servisleri var. Havalimanına 5 dakikalık mesafede hemen İstanbul Fuar Merkezine yakın. İFM-CNR Fuar merkezinin hemen önünde. Çok kolay bulabilirsiniz. ama yine de emin olmak için BURAYI TIKLAYIP  Havalimanı İSPARK yol tarifini kolayca  alabilirsiniz.

Atatürk Havalimanı İSPARK Otoparkı Saatlik ücret tarifesi ise şöyle

0-2 Saat______ 5 TL

2-4 Saat______ 7 TL

4-8 Saat______ 9 TL

8-12 Saat_____ 11 TL

12-16 Saat_____13 TL

16-24 Saat_____ 15 TL

Günlük_______15 TL x Gün

atatürk -havalimani-ispark-otoparki-nerede

 

Atatürk Havalimanı Yakınındaki Özel Otoparklar

Bayram, tatil ve benzeri  kimi yoğun dönemlerde yukarıdaki tüm otoparklarda yer olamayabiliyor. Peki ne yapalım? Atatürk Havalimanı Ucuz Otopark  yine de imkansız değil. Size 24 saat ücretsiz havalimanı servisi sağlayan yakınlarda bir kaç özel otopark var. Üstelik önceden rezervasyon yapıp yer bulabilir miyim? Kaç lira öderim endişesi taşımadan kolayca park edebilirsiniz. İşte bunlardan bir kaçı. Üstlerine tıklayıp sitesinden rezervasyon ve yol tarifi alabilirsiniz.

Avrasya Otopark

PARKVİA ÖZEL OTOPARK

Ayrıca Garanti bankası Bonus Kart sahipleri Atatürk Havalimanı’nda vale servisinden yararlanıp  normal otopark ücreti üzerinden %40 indirimli ücret ödeyebiliyor.

Ama siz yine de havalimanına kendi aracınızla değil toplu taşıma ile gitmek isterseniz İstanbul’daki tüm ulaşım seçenekleri için buraya mutlaka göz atmalısınız.

https://www.kutubaligi.com/havaalanina-nasil-gidilir-ataturk-havalimani-ve-sabiha-gokcen-havalimanina-ulasim/

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Ucuz Otopark İpuçları

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır.